

Manufacturer: Intel
Categories: Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 48-LQFP Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | 1 x 4:1 |
| Type | Multiplexer |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | -4.7V ~ -5.5V |
| Independent Circuits | 1 |
| Current - Output High, Low | 60mA, 8mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Supplier Device Package | 48-TQFP-EDQUAD (7x7) |