BZT52C15-HE3-08
Banner
productimage
BZT52C15-HE3-08
DIODE ZENER 15V 410MW SOD123
Technical Details:
Tolerance±5%
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15 V
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohms
Supplier Device PackageSOD-123
GradeAutomotive
Power - Max410 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 11 V