V60100PW-E3
Banner
productimage
V60100PW-E3
DIODE ARR SCHOTT 100V 30A TO3PW
Quality Control: Learn More
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 30A Through Hole TO-3P-3 Full Pack
PackagingTube
Package / CaseTO-3P-3 Full Pack
Mounting TypeThrough Hole
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
TechnologySchottky
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Supplier Device PackageTO-3PW
Operating Temperature - Junction-40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If860 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr1 mA @ 100 V