MBR30H100PT-E3/45
Banner
productimage
MBR30H100PT-E3/45
DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO247AD
Manufacturer: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categories: Diode Arrays
Quality Control: Learn More
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 15A Through Hole TO-3P-3, SC-65-3
Additional Information
Technical Details:
PackagingTube
Package / CaseTO-3P-3, SC-65-3
Mounting TypeThrough Hole
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
TechnologySchottky
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Supplier Device PackageTO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction-65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If820 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr5 µA @ 100 V