RPL12/24M-200L-340
Banner
productimage
RPL12/24M-200L-340
RemotePro50W Remote Power System
Manufacturer: Tycon Systems Inc.
Categories: Solar Cells
Quality Control: Learn More
Solar Cell 75 W
Additional Information
Series: RemotePro ® 340W LithiumRoHS Status: ROHS3 CompliantManufacturer Lead Time: No lead time information availableProduct Status: ActivePackaging: Retail PackageDatasheet:
Technical Details:
PackagingRetail Package
Package / CaseCells
Size / Dimension62.008"" L x 52.244"" W x 1.378"" H (1575.00mm x 1327.00mm x 35.00mm)
Type-
Operating Temperature0°C ~ 60°C
Voltage @ Pmpp24 V
Current @ Pmpp20 A
Power (Watts) - Max75 W