SPC5634MF2MLQ80
Banner
productimage
SPC5634MF2MLQ80
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP
Quality Control: Learn More
e200z3 MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 80MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20)
PackagingTray
Package / Case144-LQFP
Mounting TypeSurface Mount
Speed80MHz
Program Memory Size1.5MB (1.5M x 8)
RAM Size94K x 8
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Core Processore200z3
Data ConvertersA/D 32x12b
Core Size32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)4.5V ~ 5.25V