DSC1001CI5-024.0000
Banner
productimage
DSC1001CI5-024.0000
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Quality Control: Learn More
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-VDFN
PackagingTube
Package / Case4-VDFN
Size / Dimension0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)
TypeXO (Standard)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±10ppm
Voltage - Supply1.8V ~ 3.3V
RatingsAEC-Q100
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)6.3mA
Height - Seated (Max)0.035"" (0.90mm)
Absolute Pull Range (APR)-
Frequency24 MHz