DSC1001AI5-070.6760
Banner
productimage
DSC1001AI5-070.6760
MEMS OSC XO 70.6760MHZ CMOS SMD
Quality Control: Learn More
70.676 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-VDFN Exposed Pad
PackagingTube
Package / Case4-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension0.276"" L x 0.197"" W (7.00mm x 5.00mm)
TypeXO (Standard)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±10ppm
Voltage - Supply1.8V ~ 3.3V
RatingsAEC-Q100
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)16.6mA
Height - Seated (Max)0.035"" (0.90mm)
Absolute Pull Range (APR)±10ppm
Frequency70.676 MHz