DSC1001AI2-032.7680
Banner
productimage
DSC1001AI2-032.7680
MEMS OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD
Manufacturer: Microchip Technology
Categories: Oscillators
Quality Control: Learn More
32.768 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-VDFN Exposed Pad
Additional Information
Technical Details:
PackagingTube
Package / Case4-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension0.276"" L x 0.197"" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
OutputCMOS
FunctionStandby (Power Down)
TypeXO (Standard)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±25ppm
Voltage - Supply1.8V ~ 3.3V
RatingsAEC-Q100
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8mA
Height - Seated (Max)0.035"" (0.90mm)
Absolute Pull Range (APR)-
Frequency32.768 MHz