PIC18F2321-I/ML
Banner
productimage
PIC18F2321-I/ML
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN
Manufacturer: Microchip Technology
Categories: Microcontrollers
Quality Control: Learn More
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (4K x 16) FLASH 28-QFN (6x6)
Additional Information
Technical Details:
PackagingTube
Package / Case28-VQFN Exposed Pad
Mounting TypeSurface Mount
Speed40MHz
Program Memory Size8KB (4K x 16)
RAM Size512 x 8
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator TypeInternal
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size256 x 8
Core ProcessorPIC
Data ConvertersA/D 10x10b
Core Size8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)4.2V ~ 5.5V