

Manufacturer: MEAN WELL USA Inc.
Categories: LED Drivers
Quality Control: Learn More
| Features | OVP, SCP |
| Packaging | Box |
| Size / Dimension | 2.06"" L x 1.07"" W x 0.94"" H (52.4mm x 27.2mm x 24.0mm) |
| Voltage - Output | 12.5 ~ 72V |
| Type | Constant Current |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Input (Max) | 32V |
| Approval Agency | CE, EAC |
| Ratings | - |
| Efficiency | 95% |
| Topology | Boost |
| Current - Output (Max) | 350mA |
| Dimming | Analog, PWM |
| Voltage - Input (Min) | 9.5V |
| Power (Watts) | 25 W |
| Number of Outputs | 1 |
| Programmable | Not Verified |