

Manufacturer: MEAN WELL USA Inc.
Categories: LED Drivers
Quality Control: Learn More
| Features | Remote On/Off, OVP, SCP |
| Packaging | Bulk |
| Size / Dimension | 1.85"" L x 0.47"" W x 0.28"" H (47.0mm x 11.9mm x 7.1mm) |
| Voltage - Output | 2 ~ 45V |
| Type | Constant Current |
| Operating Temperature | -40°C ~ 55°C |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Input (Max) | 56V |
| Approval Agency | CE, EAC |
| Ratings | - |
| Efficiency | 96% |
| Topology | Buck |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Dimming | PWM |
| Voltage - Input (Min) | 12V |
| Number of Outputs | 1 |
| Standard Number | - |
| Programmable | Not Verified |