

Manufacturer: MEAN WELL USA Inc.
Categories: LED Drivers
Quality Control: Learn More
| Features | Remote On/Off, OTP, SCP |
| Packaging | Tube |
| Size / Dimension | 1.25"" L x 0.80"" W x 0.48"" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm) |
| Voltage - Output | 2 ~ 46V |
| Type | Constant Current |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Input (Max) | 52V |
| Approval Agency | CE |
| Ratings | IP67 |
| Efficiency | 97% |
| Topology | Buck |
| Current - Output (Max) | 1.5A |
| Dimming | PWM |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Number of Outputs | 1 |
| Programmable | Not Verified |