

Manufacturer: MEAN WELL USA Inc.
Categories: LED Drivers
Quality Control: Learn More
| Features | OTP, OVP, SCP |
| Packaging | Box |
| Size / Dimension | 4.86"" L x 3.21"" W x 0.91"" H (123.5mm x 81.5mm x 23.0mm) |
| Voltage - Output | 2 ~ 100V |
| Type | Constant Current |
| Operating Temperature | -30°C ~ 90°C |
| Termination Style | Terminal Block |
| Voltage - Input (Max) | 295VAC |
| Approval Agency | CB, CCC, CE, cURus, ENEC |
| Ratings | - |
| Efficiency | 91% |
| Topology | AC DC Converter |
| Current - Output (Max) | 1.05A |
| Dimming | DALI |
| Voltage - Input (Min) | 180VAC |
| Power (Watts) | 42 W |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Isolation | 3.75 kV |
| Programmable | Not Verified |