

Manufacturer: MACOM Technology Solutions
Categories: Variable Capacitance (Varicaps, Varactors)
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | H20 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Diode Type | Single |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Capacitance @ Vr, F | 4.4pF @ 4V, 1MHz |
| Q @ Vr, F | 2700 @ 4V, 50MHz |
| Capacitance Ratio Condition | - |
| Supplier Device Package | H20 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 30 V |
| Capacitance Ratio | 4.1 |