

Manufacturer: MACOM Technology Solutions
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 12-VFDFN Exposed Pad |
| Current Rating (Amps) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 5GHz |
| Configuration | - |
| Power - Output | 10W |
| Gain | 16.3dB |
| Technology | GaN |
| Noise Figure | - |
| Supplier Device Package | 12-DFN (3x4) |
| Voltage - Rated | 125 V |
| Voltage - Test | 48 V |
| Current - Test | 25 mA |