

Manufacturer: MACOM Technology Solutions
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | H-37275G-6/2 |
| Current Rating (Amps) | 10µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.11GHz ~ 2.17GHz |
| Power - Output | 290W |
| Gain | 13.5dB |
| Technology | LDMOS |
| Noise Figure | - |
| Supplier Device Package | H-37275G-6/2 |
| Voltage - Rated | 65 V |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current - Test | 720 mA |