

Manufacturer: MACOM Technology Solutions
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 440196 |
| Current Rating (Amps) | - |
| Frequency | 0Hz ~ 6GHz |
| Power - Output | 12.5W |
| Gain | 14.5dB |
| Technology | HEMT |
| Noise Figure | - |
| Supplier Device Package | 440196 |
| Voltage - Rated | 28 V |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current - Test | 200 mA |