

Manufacturer: Littelfuse Inc.
Categories: Thyristors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Capacitance | 90pF, 145pF |
| Package / Case | 3-SIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Elements | 2 |
| Voltage - Breakover | 40V, 80V |
| Voltage - Off State | 25V, 50V |
| Voltage - On State | 4 V |
| Supplier Device Package | TO-220 Modified |
| Current - Hold (Ih) | 50 mA |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45 A |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 150 A |