

Manufacturer: Littelfuse/Commercial Vehicle Products
Categories: Fuses
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 1.705"" L x 1.220"" W x 0.984"" H (43.30mm x 31.00mm x 25.00mm) |
| Fuse Type | Automotive |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Response Time | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | - |
| Current Rating (Amps) | 600 A |
| Voltage Rating - DC | 80 V |