

Manufacturer: Lantronix, Inc.
Categories: Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Connector Type | RJ45 |
| Size / Dimension | 0.650"" L x 1.800"" W (16.50mm x 45.70mm) |
| Speed | 120MHz |
| RAM Size | 1.25MB |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Module/Board Type | MPU Core |
| Core Processor | DSTni-EX |
| Co-Processor | XPort AR |
| Flash Size | 4Mb |