

Manufacturer: Knowles Syfer
Categories: Ceramic Capacitors
Quality Control: Learn More
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Features | High Q, Low Loss, Non-Magnetic |
| Packaging | Bulk |
| Voltage - Rated | 7000V (7kV) |
| Package / Case | Nonstandard SMD |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.472"" L x 0.453"" W (12.00mm x 11.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Ratings | - |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.197"" (5.00mm) |
| Failure Rate | - |
| Capacitance | 8.2 pF |