

Manufacturer: KEMET
Categories: Vibration Sensors
Quality Control: Learn More
| Features | Built-In Amplifier |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | Module |
| Output Type | Voltage |
| Sensitivity | - |
| Mounting Type | User Defined |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Sensor Type | Vibration, Acceleration |
| Power - Rated | 3.0 V ~ 5.5 V / 350µA |
| Termination | Cable with Connector |
| Sensing Range | 10Hz ~ 15kHz |