55.2-ND-20-3
Banner
productimage
55.2-ND-20-3
MAGNET 0.787""D X 0.118""THICK RND
Manufacturer: J.W. Winco
Categories: Multi Purpose Magnets
Quality Control: Learn More
Magnet Neodymium Iron Boron (NdFeB) 0.787"" Dia x 0.118"" H (20.00mm x 3.00mm)
Additional Information
Technical Details:
PackagingBox
MaterialNeodymium Iron Boron (NdFeB)
ShapeRound
Operating Temperature80°C (TA)
Size0.787"" Dia x 0.118"" H (20.00mm x 3.00mm)