

Manufacturer: IXYS
Categories: FET, MOSFET Arrays
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | i4-Pac™-5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Configuration | N and P-Channel |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 125W |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 150V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 36A, 22A |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2250pF @ 25V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 40mOhm @ 31A, 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 70nC @ 10V |
| FET Feature | - |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 5.5V @ 250µA |
| Supplier Device Package | ISOPLUS i4-PAC™ |