

Manufacturer: Intersil
Categories: Video Amps and Modules
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | TFT-LCD Panels: VCOM Driver |
| Slew Rate | 80V/µs |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5V ~ 16.5V, ±2.25V ~ 8.25V |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Supply | 10.5 mA |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| -3db Bandwidth | 44 MHz |