

Manufacturer: Intersil
Categories: Instrumentation, Op Amps, Buffer Amps
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 20-CLCC |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Supply | - |
| Slew Rate | 100V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 45 MHz |
| Current - Input Bias | 15 µA |
| Voltage - Input Offset | 15 mV |
| Supplier Device Package | 20-CLCC (8.89x8.89) |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 35 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 35 V |