

Manufacturer: Intel
Categories: Controllers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 1357-BGA, FCBGA |
| Function | Controller |
| Interface | GPIO, PCI |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C (TC) |
| Voltage - Supply | 1.164V ~ 1.236V, 1.71V ~ 1.89V, 3V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 7.96A |
| Protocol | USB |
| Standards | IEEE 1149.1 |
| Supplier Device Package | 1357-FCBGA (37.5x37.5) |
| Programmable | Not Verified |