

Manufacturer: Intel
Categories: Controllers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Function | Controller |
| Interface | Serial |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 200mA |
| Protocol | - |
| Standards | - |
| Supplier Device Package | 44-PLCC |
| Programmable | Not Verified |