

Manufacturer: Intel
Categories: Controllers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 132-QFP Bumpered |
| Function | Controller |
| Interface | Bus |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TC) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Current - Supply | 180mA |
| Protocol | - |
| Standards | - |
| Supplier Device Package | 132-QFP |
| Programmable | Not Verified |