

Manufacturer: Integra Technologies Inc.
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | PL44A1 |
| Current Rating (Amps) | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 2.7GHz ~ 3.1GHz |
| Configuration | N-Channel |
| Power - Output | 130W |
| Gain | 16dB |
| Technology | HEMT |
| Noise Figure | - |
| Supplier Device Package | PL44A1 |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Voltage - Test | 50 V |
| Current - Test | 25 mA |