

Manufacturer: Infineon Technologies
Categories: Telecom
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 160-BQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Multichannel Network Interface Controller (MUNICH) |
| Interface | HDLC, ISDN, V.110, X.30 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Current - Supply | 200mA |
| Supplier Device Package | P-MQFP-160-1 |
| Power (Watts) | 800 mW |