

Manufacturer: Infineon Technologies
Categories: Single FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Type | N-Channel |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 13A (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 11mOhm @ 7A, 4.5V |
| FET Feature | - |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 250µA |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 31 nC @ 5 V |