

Manufacturer: Infineon Technologies
Categories: Motor Drivers, Controllers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-220-7 Formed Leads |
| Mounting Type | Through Hole |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 5A |
| Interface | Parallel |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Supply | 5.3V ~ 40V |
| Applications | - |
| Technology | DMOS |
| Voltage - Load | 5.3V ~ 40V |
| Supplier Device Package | P-TO220-7-11 |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Step Resolution | - |
| Grade | Automotive |