

Manufacturer: Infineon Technologies
Categories: Memory
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-BGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 512Mbit (FLASH), 64Mbit (RAM) |
| Memory Type | Non-Volatile, Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Technology | FLASH, DRAM |
| Clock Frequency | 166 MHz |
| Memory Format | FLASH, RAM |
| Supplier Device Package | PG-BGA-24 |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Memory Interface | HyperBus |
| Programmable | Not Verified |