

Manufacturer: Harwin Inc.
Categories: RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 0.177"" (4.50mm) |
| Shape | - |
| Type | Shield Finger |
| Width | 0.098"" (2.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height | 0.138"" (3.50mm) |
| Attachment Method | Solder |
| Plating | Tin |
| Plating - Thickness | 98.43µin (2.50µm) |