

Manufacturer: Good-Ark Semiconductor
Categories: FET, MOSFET Arrays
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Configuration | N and P-Channel Complementary |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 1.25W (Tc) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 3.8A (Tc), 2.5A (Tc) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 600pF @ 15V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 40mOhm @ 3A, 4.5V, 100mOhm @ 3A, 4.5V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 10nC @ 4.5V |
| FET Feature | - |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA |
| Supplier Device Package | SOT-23-6L |