

Manufacturer: Diodes Incorporated
Categories: FET, MOSFET Arrays
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Configuration | 2 N-Channel |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 500mA (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.5Ohm @ 100mA, 4.5V |
| FET Feature | - |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 900mV @ 250µA |
| Supplier Device Package | X2-DFN1010-6 (Type UXC) |
| Grade | - |
| Qualification | - |