

Manufacturer: Cypress Semiconductor Corp
Categories: Touch Screen Controllers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 32-UFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | I2C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 5.25V |
| Resolution (Bits) | - |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Voltage Reference | Internal |
| Touchscreen | - |
| Current - Supply | 1 mA |