

Manufacturer: Comchip Technology
Categories: FET, MOSFET Arrays
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) Common Drain |
| Operating Temperature | 150°C |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 1.5W (Ta) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 8A (Ta) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 18mOhm @ 3A, 4.5V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 8.8nC @ 4.5V |
| FET Feature | - |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.3V @ 250µA |
| Supplier Device Package | CSPB1515-4 |