

Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Frequency | 1kHz |
| Configuration | P-Channel |
| Power - Output | - |
| Gain | - |
| Technology | JFET |
| Noise Figure | 2dB |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Voltage - Rated | 20 V |