

Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Categories: Current Regulation/Management
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Sensing Method | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Current Limiting |
| Voltage - Input | 50V (Max) |
| Current - Output | 80mA |
| Accuracy | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | DFN123F |