

Manufacturer: CDI Meters
Categories: Flow Sensors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bag |
| Voltage - Input | 24V |
| Operating Temperature | -6.5°C ~ 49°C |
| Switch Function/Rating | 4mA to 20mA, Pulse, RS485 |
| Material - Body | Copper |
| Port Size | Male, 1.5"" (38.1mm) Tube |
| Sensing Range | 400scfm |
| Flow Sensor Type | Air, Gas |