

Manufacturer: Broadcom Limited
Categories: Thermal Management
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.268"", 6.81mm Width) |
| Output Type | Voltage |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Temperature Monitor |
| Accuracy | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Voltage - Supply | 4.5V, 3V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Internal |
| Sensing Temperature | - |
| Topology | ADC |
| Output Alarm | No |
| Output Fan | No |
| Supplier Device Package | 8-SO Stretched |
| Grade | - |
| Qualification | - |