

Manufacturer: Broadcom Limited
Categories: Specialized
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.268"", 6.81mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C (TA) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V, 4.5V ~ 5.5V |
| Applications | Isolated Digital Voltage Sensor |
| Current - Supply | 8mA |
| Supplier Device Package | 8-SO Stretched |
| Grade | - |
| Qualification | - |