

Manufacturer: Broadcom Limited
Categories: LED COBs, Engines, Modules, Strips
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Color | White, Cool |
| Wavelength | - |
| Size / Dimension | 200.00mm L x 20.00mm W |
| Type | LED Module |
| Configuration | Linear Light Strip |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.5V |
| Height | - |
| Current - Test | 350mA |
| Viewing Angle | 110° |
| Lens Type | Flat |
| Current - Max | 350mA |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 53 lm/W |
| CCT (K) | 7000K |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Temperature - Test | 25°C |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 65lm (56lm ~ 73lm) |