

Manufacturer: Broadcom Limited
Categories: Isolators - Gate Drivers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295"", 7.50mm Width), 18 Leads |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.55V |
| Current - Peak Output | 10A |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Current - Output High, Low | 6A, 6A |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Approval Agency | CSA, IEC/EN, UL |
| Supplier Device Package | 24-SO |
| Rise / Fall Time (Typ) | 7ns, 7ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 100kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 95ns, 95ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 20ns |
| Grade | Automotive |
| Number of Channels | 2 |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 20 mA |
| Voltage - Output Supply | 10V ~ 25V |
| Qualification | AEC-Q100 |