

Manufacturer: BeRex Inc
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | Die |
| Current Rating (Amps) | 50mA |
| Frequency | - |
| Power - Output | 14.4dBm |
| Gain | 13.5dB |
| Technology | pHEMT FET |
| Noise Figure | 0.4dB ~ 0.6dB |
| Supplier Device Package | Die |
| Voltage - Rated | 5 V |
| Voltage - Test | 2 V |
| Current - Test | 10 mA |