

Manufacturer: BeRex Inc
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 4-Micro-X |
| Current Rating (Amps) | 40µA |
| Frequency | 1GHz ~ 26GHz |
| Power - Output | 14dBm |
| Gain | 11.5dB |
| Technology | pHEMT FET |
| Noise Figure | 0.46dB |
| Supplier Device Package | 4-Micro-X |
| Voltage - Rated | 5 V |
| Voltage - Test | 2 V |
| Current - Test | 10 mA |