

Manufacturer: BeRex Inc
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | Die |
| Current Rating (Amps) | 770mA |
| Frequency | 26GHz |
| Power - Output | 8W |
| Gain | 9.5dB |
| Technology | HEMT |
| Noise Figure | - |
| Supplier Device Package | Die |
| Voltage - Rated | 90 V |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current - Test | 60 mA |